2020 Yılının En Popüler Kripto Paraları

2020 Yılının En Popüler Kripto Paraları

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·10:00 Temmuz 20, 2021

1.Bitcoin

Hiç şüphesiz kripto para denildiğinde akla ilk gelen kripto para Bitcoin’dir.

Piyasaya sürülen ilk kripto para olması sebebiyle piyasada en yüksek değere sahip olması BTC’yi diğer kripto paralardan ayıran en önemli özelliktir.

İlk çıkan kripto para birimi olması sebebiyle piyasadaki diğer kripto para arasında en tanınmış kripto para birimidir. Ayrıca en büyük piyasa değerine sahiptir ve en çok işlem gören kripto para birimidir.

Pandemiyle birlikte dünya genelinde borsaların çökmesiyle ortaya çıkan birtakım belirsizliklerle birlikte yatırımcılar nakit veya altın gibi varlıklara yönelmiştir.

Bitcoin’in değerinin artmasını ise sınırlı arza sahip olması olarak ifade edebiliriz.

Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen yatırımcılar Bitcoin'in gerçek değerini uzun vadeli bir yatırım olarak görüyor.

2.Bitcoin Cash

Bitcoin sanal para biriminin, devam projesi olarak tanımlanabilir. Burada Bitcoin'e sahip olan kullanıcılar aynı miktarda Bitcoin Cash'e de sahip olurlar.

Fakat daha sonra iki para birimi ayrıldı ve BTC ve BCH iki ayrı başlık haline geldi ve Bitcoin Cash (BCH), tek başına kullanılan bir para birimi haline geldi.

Bitcoin Cash ‘in yaklaşık değeri 707,7 dolar değerinde.

3. Ethereum

Akıllı sözleşmeleri kripto para piyasasının parçası haline getiren para birimidir, 2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum coin büyük değer kazandı. Bitcoin'i takip eden Ethereum şu an 410 dolar civarında bir değere sahiptir.

Yorum yaz