ABD’nin En Prestijli Yatırımcısı WARREN BUFFET Kimdir?

ABD’nin En Prestijli Yatırımcısı WARREN BUFFET Kimdir?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·22:22 Haziran 16, 2021

Amerikalı hisse senedi yatırımcısı ve Berkshire Hathaway şirketinin en büyük hissedarı, CEO olan WARREN BUFFET 2012 yılında çıkan Time dergisine göre dünyanın en etkili insanı seçilmiştir.

WARREN BUFFET’ın Kripto Paraya Sert Tavrı (FARE ZEHRİ)

Dünyanın en zengin iş insanlarından ve yatırımcılarından olan Warren Buffet, kripto paralar için çok olumlu düşüncelere sahip değildir. Kripto paraları sert bir duruşla eleştiren Buffet, Bitcoin adlı kripto parayı ‘fare zehri’ olarak tanımlamaktadır. Kripto paraları riskli ve kıymetli bir yatırım olarak görmediğini her fırsatta söyleyen Warren Buffet kripto paraların sonunun çok iyi olmayacağını da söylemektedir.

ABD’nin en prestijli yatırımcısı Warren Buffet yatırım tavsiyeleri ile yatırım yapmak isteyen iş insanları ve yatırımcılara destek sağlıyor.

“Sürekli rekabet ve kâr avantajı olan kripto para borsalarına yatırım yaptığınıza emin olun.”

Prestijli yatırımcı olan Warren Buffet, kripto borsasının iyi bir tuzak olduğunu düşünerek kripto para borsalarına 10 cent bile yatırmayacağından bahsetmektedir.

Henüz bir kripto para birimi satın almadığını, almayacağını söylemesinin yanı sıra kendine ait bir kripto para olmayacağının da haberini verdi.

“Kripto borsasına girişte oldukça fazla bilgi edinerek bu kripto para borsalarında başarılı olup olmayacağınız konusunda sonuca odaklı olmalısınız.” diyerek kripto para borsasıyla ilgili de yatırım tavsiyesi vermekten geri kalmıyor.

Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyelerde bulunan Buffet, küçük ve bireysel yatırımcıların en büyük hatasının çoğunlukla beraber yatırım yapması olduğunu düşünüyor. Buffet “popüler olan ve iyi giden bir hisse senedi almamalısınız.” diyerek küçük yatırımcılara kendi hayatından tavsiyeler veriyor.

Kripto para borsalarının en prestijlisi olan Bitcoin sayesinde ülkeler arası paranın taşınması daha kolay hale geldi. Kripto paralar topluma olan ekonomik katkı olarak da görülebilir.

Diğer kripto para haber ve bilgi verici makaleleri okumak istiyorsanız lütfen buraya tıklayınız.

Yorum yaz