Acknoledger (ACK) Coin Nedir? Projeleri Nelerdir?

Acknoledger (ACK) Coin Nedir? Projeleri Nelerdir?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·16:16 Ekim 31, 2021

AcknoLedger (ACK) Coin Nedir?

Acknoledger metaverselerin son dönemlerde ilgi odağı olan bir platformdur. Web 3.0 olan dijital varlıkları metaverseler ve oyun NFT’lerini kusursuz bir şekilde buluştururken aynı zamanda NFT’leri anında kazanca çevirir. Metaverseler için son sistem teknoloji ile tasarlanmış bir NFT oyunu olan Acknoledger, aynı zamanda Web 3.0 dijital varlıkların sinir sistemi olmaya aday bir tasarım şeklidir.

Onaylayıcı bir ağ geçidi olan Acknoledger, NFT koleksiyonu yapanların doğru karar verebilmelerini sağlayabilmek adına tüm NFT değerlerini andeksleme özelliğine sahiptir. Ayrıca platform içerisinde API ve kanallar sayesinde varlıkları NFT karşılığı satarak NFT kazancı elde etmek de mümkündür. Birlikte çalışabilirlik özelliği sayesinde haritalama yaparak platform içerisindeki tüm yatırımcıların farklı ticaret fırsatlarını keşfetmesine ortam hazırlar.

AcknoLedger (ACK) Coin Ayırt Edici Özellikleri Nelerdir?

Günümüz meta oyunları arasında yer alan, NFT kazandıran ve farklı özellikleri ile platformdaki tüm yatırımcılara geniş bir kazanç imkanı sunan bir platformdur. Platformun en önemli özelliklerinin başında NFT varlıklarının yaşam döngülerini ve intihal yani benzersizlik kontrolü yapabilme gelir. Her üretilen NFT, kendisine özgü ve özeldir. Bu nedenle de platform, NFT’lerin her birisinin tek ve orijinal olup olmadığını kontrol eder.

Her NFT’nin uyum içerisinde çalışabilmesi platformun sorunsuz şekilde ilerlemesini sağlar. Acknoledger tüm bu varlıkların uyum içerisinde çalışabilirliğini kontrol etme özelliğine sahiptir. Platformdaki tüm yatırımcıların yüksek oranda kazanç sağlayabilmesi ve yeni gelir yolları bulabilmesi için arbitraj fırsatları, trend NFT’leri yatırımcılara aktarır.

Son olarak ise güvenlik düzeyi oldukça yükske bir platformdur. Bu sayede de NFT varlıklarının her birisi UCNS aracılığı ile takip edilir ve varlıkların güvenliği bu şekilde sağlanır. Ayrıca tüm kullanıcılarına sosyal kanıt ve benzeri gibi özellikler sunar.

AcknoLedger (ACK) Coin Yol Haritası Nedir?

2020 yılının 3. çeyreğinde sahaya çıkmaya başlayan Acknoledger, daha öncesinde ResearchLedger olarak isimlendirilmiş ve ilk olarak 2020 yılında analizleri ve Pazar araştırmaları yapılmaya başlanmıştır. Böylece 2020 yılının 3. çeyreği ile 2021 yılının ilk çeyreği platformun ekip ve temeli kurma aşaması olmuştur.

2021 yılının ikinci çeyreği ise platform için artık yolun yarısı haline gelmiştir. Bağış toplama, teknik destek ve iletişim gibi tüm işlemler bu aşamada düzenlenmiştir. 2021 yılının 4. Çeyreğinde ise büyük ortaklıklar kurularak Acknoledger, değişim listelerini hazırlamış ve yol haritasını neredeyse tamamlamıştır. Tüm metaverse ve NFT’ler için adeta bir sinir sistemi görevi göre UCNS, tüm yol haritasında yol göstericisi ve yardımcı olmuştur.

Yorum yaz