Bloktopia (BLOK) Nedir, Neden Dikkat Çekiyor?

Bloktopia (BLOK) Nedir, Neden Dikkat Çekiyor?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·15:54 Kasım 20, 2021

Bloktopia BLOK nedir sorusu son zamanlarda birimin dikkat çekmesi ile sık soruluyor. Kripto piyasasına özel bir VR deneyimi sunmayı ön planda tutan ve metaverse projesi olan Bloktopia temel olarak merkeziyetsiz bir metaverse kurmayı hedefliyor.

Bloktopia BLOK Nedir?

Bloktopia kripto dünyasına önemli bir deneyim sunmak için faaliyet gösteriyor. Temel amacı da benzersiz bir VR deneyimi oluyor. Poligon Network üzerine kurulu olan ve merkeziyetsiz metaverse inşa etmeyi hedefleyen projenin temel amaçları da; öğrenmek, kazanmak, oynamak ve yaratmak olarak öne çıkıyor. Bu haliyle de kripto piyasaları için son derece ilgi çekmeyi başarıyor.

Bloktopia halihazırda en gelişmiş 3D oluşturma motorunu kullanıyor ve kusursuz bir görsellik yaratmayı başarıyor. Bu sayede kullanıcı deneyimi de üst seviyede oluyor. Bloktopia dünyasında ise BLOK token veya Bloktopia coin kullanılıyor. Bloktopia evreninde kullanıcılar söz konusu token ile gayrimenkul sahipliği, oyun, reklam, iş ağı ve benzeri günlük işlemleri yapabiliyor. Bloktopia NFT mekanizması sayesinde kullanıcılara son derece gerçekçi bir deneyim yaşatmayı başarıyor.

Bloktopia Diğer Projelerden Neden Farklı?

Bloktopia projesi özellikle diğer projelerden farklılık taşıdığı için öne çıkmayı başarıyor. Oyunculara oyun oynamaktan daha fazlasını sunması önemli bir avantaj sağlıyor. Oyuncular, sanal dünyaya giriş yaparak öğrenme, kazanma, oynama ve yaratma gibi tüm özellikleri deneyimleyebiliyor.

Bloktopia kazan kısmı kullanıcıların birden fazla yöntem ile gelir elde etmesini mümkün kılıyor. Gayrimenkul, bahis ve reklamlar kullanıcılar için gelir sunmaktadır. Kullanıcılar aynı zamanda Bloktopia oyununda sosyal hale gelerek rekabet edebiliyor. Sanal gerçeklik dünyasında arkadaşlar edinerek etkileşim kurmaları da mümkündür. Bunun yanında kullanıcılar Bloktopia’nın basit oluşturucu aracı vasıtasıyla sanat yapıtları, sahne ve etkinlikleri de kolay şekilde oluşturabiliyor.

Projede aynı zamanda reblok ve adblok özellikleri de dikkat çekiyor. Emtia ve reklamcılık üzerine kurulu olan bu kazançlar da kullanıcılara sıcak fırsatlar sunmayı başarıyor.

BLOK Nedir?

Kısaca BLOK olarak bilinen token Bloktopia Coin’dir. Bu kapsamda projedeki tüm gayrimenkullerin satın alınması veya kiralanması için kullanılabiliyor. BLOK ayrıca yardımcı token olduğu için kullanıcıların özel etkileşim kurmasını da sağlıyor. Birimin OKEx ve Coinbase gibi borsalarda listelenmesi de son zamanların dikkat çekici birimi olmasını sağlıyor.

Yorum yaz