Coinbase  Nedir? Coinbase Nasıl Kullanılır?

Coinbase Nedir? Coinbase Nasıl Kullanılır?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·22:28 Haziran 16, 2021

2012 yılında Coinbase Global şirketi adı altında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kurulmuş, kripto borsası içerisinde alım satım işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlayan platformdur. Günümüz 2021 yılında ise Amerika’da en çok alım satım işlemi gerçekleştirilen borsalardan bir tanesidir.

Amerika’da birçok kripto para borsasının erişimine kısıtlanmış olmasının da etkisiyle rakip borsalara nazaran daha fazla işlem gerçekleştirilen borsalardan bir tanesi olmuştur. Coinbase borsası içerisinde 40 farklı kripto para ile işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin ve Ethereum, platformun kabul ettiği 47 dijital para birimi arasında yer alıyor. Bitcoin, 2021 yılının başından itibaren neredeyse 25 bin Türk lirası kadar bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte hala günümüzde kullanılan en yüksek hacme ve piyasa değerine sanal para birimidir.

Piyasa değerine göre en yüksek ikinci sanal para birimi olan Ethereum ise 2021 yılının başından itibaren tüm kripto para borsalarında yaşanan düşüşün aksine yıla oranla hala yıl başına göre değeri 0 artmıştır.

Coinbase platformu nereden kar ediyor?

Coinbase, alım satım ve para yatırma işlemleri için küçük bir kesinti uygular. Bu bireysel bazlı yapılan işlem kesintileri diğer kripto para borsalarında olduğu gibi şirketin ana gelir kaynağından birisidir.

Coinbase üzerinden nasıl para çekilir?

Yorum yaz