İşte Kripto Para Piyasasındaki Ünlü İsimler

İşte Kripto Para Piyasasındaki Ünlü İsimler

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·12:59 Temmuz 12, 2021

1-Elon MUSK

Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin CEO’su ve dünyanın en zengin üçüncü insanı olarak tanınan Elon Musk, son dönemlerin popüler altcoinleri arasında yer alan Dogecoin piyasasındaki büyük yükselmeden sonra altcoinler arasında yer alan DOGE altcoininin, Bitcoin ve Ethereum’dan daha üstün olacağını açıklamıştır. Bitcoin ve Ethereum gibi coinlerin Dogecoin’in ile başa çıkamayacak güçte olduğunu ve hem Bitcoin hem de Ethereum’un yavaş ve pahalı olduğunu iddia ederek kripto para hakkındaki fikirlerini öne sürmüştür.

Dogecoin altcoin şirketi, bir taraftan maliyetlerini en aza indirirken bir taraftan da temel katman işlemlerinin hızını en üst düzeye çıkarmayı planlıyor. Musk, kripto para birimi hakkındaki en son görüşü ile kripto para birimi topluluğu tarafından bazı eleştirilere maruz kalmış hatta sosyal medya da “StopElon” (Elon’u Durdur) gibi ibareler yer almıştır. Elon Musk’un dile getirdiği bazı ifadeler büyük yankı uyandırmış bu ifadelerinin ardından kripto para piyasaları sıçrama göstermiştir.

0,196 dolar seviyelerinde olan DOGE, bu sıçrama ile 0,218 dolara kadar çıktı. Bu rakamlar ise altcoin piyasalarında yüzde 11’lik bir artışa işaret etmektedir.

Elon Musk'ın son ifadelerinin ardından Dogecoin (DOGE) fiyatı, yüzde 8’lik bir yükselme kaydetmiştir.

Elon Musk geçtiğimiz aylarda kurucusu olduğu Tesla şirketinin ödemeleri için bitcoin ile ödeme yöntemine gitmiş fakat daha sonra yaptığı bir açıklama ile bu düşüncesinden vazgeçtiğini belirterek bu durumu (madenciliğin çevre dostu olmayışı) gibi fikirleriyle ifade etmiştir. Musk, bitcoin yatırımlarıyla da gündeme gelmiştir.

2-Jack DORSEY

Yorum yaz