Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır ve Yasal mı?

Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır ve Yasal mı?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·06:46 Ekim 7, 2021

Kripto para madenciliği ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi olan, türkiye’de yasal olup olmadığıdır. Kripto para madenciliği uluslar arası dünyada yaygın olarak yapılıyor. Herhangi bir ülkede ve ya bölgede yasaklanan bir işlem değildir.

Her şahıs kendi seçtiği madencilik yöntemleriyle yasal olarak kazım yapmaya başlayabilir ve kazanç elde eder. Bilinen diğer madencilik yöntemi de, GPU madenciliğidir. GPU madenciliğinin çok bilinme sebebi, verimli olması ve maliyetinin çok düşük olmasıdır.

İşlemci, ana kart ve diğer parçalarına sahip olmak oldukça iyi bir ortam hazırlamaktır. Yapılacak olan yatırımlar, bireylere ziyadesiyle geri yarar getirecektir. Verimi yüksek olması nedeniyle de, çok tercih edilen madencilik yöntemlerinden biri oluyor. Bulut madenciliği hizmetleri sağlamakta olan şirketler, ekseriyetle GPU ekipmanlarını tercih ediyor. Şirketler ekseriyetle çok fazla sayıda ekipmana sahiptir ve çıkarlarını olağan insanlardan daha fazla arttırabiliyorlar. Çok büyük ekipmanlara sahip olmak büyük maliyetleri gerektirir.

Bitcoin Madenciliğine Başlamak İçin Gereksinimler

Bitcoin madenciliğine başlamak için aşağıdakiler gereklidir:

  1. Rekabetçi madencilik bilgisayarları ve (teçhizatlar)
  2. Düşük maliyetli güç kaynağı
  3. Madencilik yazılımı veya aracı sitelerle çözüm
  4. Maden Havuzu üyeliği

Madençilik yapabileceğiniz siteler Hangisi ?

1.Nicehash

2.CryptoTab Browser

  1. Computta
  2. Minergate

Hangi Kripto Paraların Madenciliği Yapılır ?

Popüler olan madencilikler sırası ile şöyle; Bitcoin (BTC) madenciliği, Ethereum (ETH) madenciliği, Cardano (ADA) madenciliği, Tether (USDT) madenciliği , Solana (SOL) madenciliği ve Dogecoin (DOGE) madenciliği gibi gibi sıralama devam ediyor gidiyor . yani siz hangi kripto parayı seviyorsanız onu kazın.

24 Saatte Ne kadar kazanabilirim ?

Bu Soruya Cevap minergate ile bulabilirsiniz. Buraya tıklayın Minergate sitesinde hangi mandenciliği yapmak istiyorsanız onu seçin ve bilgilerinizi girin böylece size 24 saatte ne kadar üretim yapıldığını , ne kadar elektirik tüketiğini ve günün sonunda ise ne kadar kazanacağınızı gösterecektir.

Yorum yaz