Shiba Nedir, Özellikleri Neler?

Shiba Nedir, Özellikleri Neler?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·14:57 Ekim 28, 2021

Son zamanların adından en çok söz ettiren kripto birimlerinin başında Shiba Coin geliyor. Shiba 2019'un Aralık ayında ortaya çıkmış bir kripto para birimidir. Kim tarafından oluşturulduğuna dair herhangi bir bilgi yoktur. Piyasalara adım attığında oldukça ses getirmiş olan bu kripto para birimi Dogecoin ortaya çıktıktan hemen sonra fazlasıyla piyasalarda değer görmüştür.

Shiba Coin Nedir?

SHIB coin ismini Sheba in adı verilen bir köpek türünden alır. Piyasalara ilk çıkışındaki asıl hedefi Dogecoinin elde ettiği yüksek kazancın aynısını hedeflemiş olmasıdır. Dogecoinin sahip olduğu tahtı sarsmak amacıyla dolaşım ağına çıktığını söyleyen Sheeba kripto para biriminin yaklaşık 400 trilyon civarında tokeni bulunur.

Shiba Coin Nasıl Kullanılır?

Shiba kullanımı şuan için belirli kanallar üzerinden sağlanmaktadır. Başta Binance, Shıb, Gate, Okex, Poloniex gibi uygulama alanları üzerinden satın alınabilecek. Bu siteler üzerinden platforma üye olarak süreç başlatılabilir.

Shibaswap altcoinlerin değerlendirilebileceği yatırım platformudur. Bu platform Shiba coin için oluşturulmuştur. Varolan düşüşü dengeleyebilmek amacıyla kurulmuştur. Uygulama üzerinden coin alım, satım, takas işlemleri başta olmak üzere ödül sistemi de kullanılabilmektedir. Hali hazırda inceleme yapıldığında kendi yatırımcılarına has bir azımsanmayacak kitle oluşturduğu fark ediliyor.

Shiba Coin Piyasa Yorumları

Shiba yorum coinler üzerine piyasada yapılan yorumlar dolaşım ağında bulunan yerini değiştiriyor. Özellikle önemli isimler, kıymet verilen yatırımcılar yaptıkları açıklamalarla bu piyasaya yön veriyor.

Shiba coin geleceği özellikle son süreçte Robinhood adı verilen ABD’li yatırımcının yaptığı açıklamalarla rekor seviyede artış gözlemlenmiştir. Her ne kadar kripto piyasasına yön veren en önemli isim Elon Musk, bu coin üzerine ılımlı bir yaklaşım sergilemese de yükselişin devam ettiği gözlemleniyor.

Shiba Coin Analizi

Shiba analiz sürekli değişen coin piyasasında net bir çıkış veya düşüş rakamı gözlemlenmemektedir. Piyasalarda oluşabilen uzun süreli yükselişlerde dahi muhakkak ki bir kırılma noktası bulunur. Sert düşüşlere yönelik yatırımcıların tedbir alması önemlidir.

Shiba arz konusunda net bir bilgi sunmuyor. Piyasada yer alan toplam arz miktarı iyi bir seviyede belli olmasına rağmen ileride erişebileceği maksimum seviyedeki oran üzerine net bir bilgi bulunmamaktadır.

Shiba Coin Özellikleri

Shiba özellikleri kripto borsasına hızlı girişi ile dikkat çekiyor. Başlangıçta yüksek bir hedefi bulunmadan piyasaya giriş yapmış olsada şu anki raporlar iyi bir seviyede olduğunu gösteriyor. 2020 yılının Ağustos ayında ortaya çıktığında ilk hedefi diğer coinlerin aksine köpeklere yönelik aktif bağış alanı oluşturabilmekti. Öyle ki resmi ve sloganı da bunu desteklemek için seçilmişti. Oluşturulan özel bir fon ile köpekler adına üretimde bulunan sanatçıları bağış ile desteklemiştir.

Yorum yaz