Yükselecek Kripto Paralar Nelerdir?

Yükselecek Kripto Paralar Nelerdir?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·04:43 Şubat 27, 2022

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren kripto paralar, şüphesiz son günlerde popülaritesini de oldukça arttırmış durumda. Öyle ki, kişiler artık altın gibi geleneksel yatırım yöntemlerinin yanı sıra kripto paralara yönelmekte. Ancak kripto para yatırımları öylesine yapılmıyor. Kişiler, önceden projesi olan kripto paraları araştırıyor ve bu bağlamda sıklıkla yükselecek kripto paralar nelerdir soruları soruluyor. Peki yükselecek kripto paralar nelerdir? 2022 yılında hangi kripto paralar alınmalıdır?

Solana (SOL)

Solana, son zamanların en popüler kripto para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkmakta. Öyle ki, bu kripto paranın Ethereuma rakip olacağı bile düşünülüyor. Bitcoin’in son zamanlarda fiyatının düşmesi ile sarsılsa da, olası bir boğa sezonunda Solana coinin fiyatının yaklaşık 0 olacak şekilde artması analistler tarafından bekleniyor. Solana için en önemli direnç noktası 193 dolar olarak belirtiliyor. Bu kripto para biriminin bu noktayı aştığı anda, zamanla 1000 dolara kadar çıkması bekleniyor.

Dogecoin (DOGE)

Günümüzün en popüler kripto para birilerimden olan Dogecoin, 2012 yılında bir meme coin olarak piyasaya sürülen bir kripto paradır. Geçtiğimiz yıl Elon Musk’ın desteği ile birlikte değerini yaklaşık olarak 000 katlayan Dogecoin için 2022 yılında da umutlar oldukça yüksek. Elon Musk’tan günümüzde hala destek isteyen holderslar, Dogecoin’in yakın gelecekte 1 dolara kadar çıkacağını düşünüyor. Bu da bu kripto paranın değerini neredeyse 3’e katlaması demektir.

Polkadot (DOT)

Polkadot, ünlü analistlere göre uzun vadeli olarak mutlaka cüzdanlarda tutulması gereken kripto paraların başında geliyor. Öyle ki, son birkaç yıldır uyuyan kripto paralardan biri olan Polkadot, 2022 senesinde rallisini gerçekleştirecek gibi görünüyor. Günümüzde orta segment kripto paralardan biri olan Polkadot coinin ayrıca değerini katlamasına yardımcı olacak çeşitli projeleri de hayata geçmeye hazırlanıyor.

Cardano (ADA)

Cardano, günümüzün en popüler ve en işlevsel kripto para birimlerinden biri olarak her geçen gün ekosistemini büyütmeye devam ediyor. Akıllı sözleşmeler ile uyumlu hale getirilen Cardano, son zamanlarda yapılan açıklamalara göre, Haskell alternatifi dilleri ile kodlanabilecek. Yatırımcılar, Cardano ekosistemi üzerinde yapılacak yeniliklerin kısa süre içerisinde bu kripto paranın yeni bir rekor kırmasına yardımcı olacağını düşünüyor.

Yorum yaz